İnşaat Sektöründe faaliyetlerimiz Ferruh Tarman ile başlamıştır. 1962 Yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nden mezun olan Ferruh TARMAN, profesyonel olarak iş hayatına atılmıştır. 1965 yılından sonra da kurmuş olduğu Ferruh Tarman Müteahhitlik firması ile serbest çalışma hayatına geçerek hem Devlet sektörüne, hem özel sektöre muhtelif inşaat taahhüt ve altyapı işleri yapmıştır.

Babası Ferruh Tarman gibi İnşaat Yüksek Mühendisi olan Batu TARMAN' ın yurtdışından dönerek inşaat faaliyetlerine katılmasıyla yeniden yapılanmaya gidilmiş ve 1994 yılında TARMAN İnşaat Taahhüt ve Ticaret Limited Şirketi kurulmuştur.

Tarman İnşaat kuruluş aşamasından itibaren çeşitli inşaat taahhüt işleri ile yapı rehabilitasyon, güçlendirme proje ve imalatları yapmaktadır. Bunun yanısıra butik çözümler isteyen yapılar için iş sahiplerinin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda proje, uygulama ve danışmanlık hizmetleri de verilmektedir.

Şirketin ana amacı ve projelere yaklaşımı yapıların teknik, coğrafi ve kullanıcı bazında sosyal açıdan gerekleri sağlanırken özgünlüğün korunması, çevre ile barışık çözümlerin geliştirilmesidir. Bunu sağlarken geçmiş uygulama birikimi ile getirdiği bütçe tasarrufu sıra dışı ve zor projeleri verimli ve imkanlı kılar. Özellikle eski yapıların güçlendirme ve renovasyon yaklaşımlarında talep edilen niteliği 'eski' ile 'yeni'nin harmanı ile ortaya çıkarmaya çalışır.

Yapı sanatı şirketimizde kuşaktan kuşağa geçen profesyonel bir iş olmanın yanı sıra bir tutku olarak taşınmaktadır.

Renovasyon Projeleri Ulusal Mimarlık Yarışması'nda ödüle layık görülen Yeni Ofis Binamızın inşaatı ve oturma izinleri 2017 yılında tamamlanmıştır.

Şirket merkezimiz hali hazırda Hasanpaşa/Kadıköy'deki yeni binamızdadır.

Ferruh TARMAN   Batu TARMAN